20 proc. nastolatków na myśl o braku połączenia z siecią odczuwa lęk. Czasami paniczny. Dzisiejszy odcinek Akademii Cyfrowego Rodzica będzie poświęcony FOMO, czyli lekowi przed odłączeniem. Coraz większa grupa użytkowników bez dostępu do sieci zachowuje się jak narkoman na głodzie.
Poradnik dla rodziców autorstwa Marty Witkowskiej: „FOMO i Nadużywanie nowych technologii”: https://akademia.nask.pl/publikacje/FOMO%20i%20e-uzale%C5%BCnienia_internet.pdf
Projekt AkademiaCyfrowegoRodzica.pl jest realizowany przez portal Nauka.To Lubię we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK.
Więcej informacji znajdziecie na: http://AkademiaCyfrowegoRodzica.pl , na http://www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci oraz na stronie https://akademia.nask.pl/
Ewolucja człowieka to fascynująca historia. Historia, której w pełni wciąż nie rozumiemy. Jedno jest jednak pewne, jest ona wpisana w ewolucję wszystkiego co na...
Kilkanaście godzin temu Iran ostrzelał Izrael m.in. wysyłając kilkaset urządzeń latających i pocisków. Do rozmowy o tym technologicznym ataku zaprosiłem dr hab. Łukasza Fyderka...
Odcinek powstał we współpracy z Kanałem Zero.