20 proc. nastolatków na myśl o braku połączenia z siecią odczuwa lęk. Czasami paniczny. Dzisiejszy odcinek Akademii Cyfrowego Rodzica będzie poświęcony FOMO, czyli lekowi przed odłączeniem. Coraz większa grupa użytkowników bez dostępu do sieci zachowuje się jak narkoman na głodzie.
Poradnik dla rodziców autorstwa Marty Witkowskiej: „FOMO i Nadużywanie nowych technologii”: https://akademia.nask.pl/publikacje/FOMO%20i%20e-uzale%C5%BCnienia_internet.pdf
Projekt AkademiaCyfrowegoRodzica.pl jest realizowany przez portal Nauka.To Lubię we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK.
Więcej informacji znajdziecie na: http://AkademiaCyfrowegoRodzica.pl , na http://www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci oraz na stronie https://akademia.nask.pl/
W kolejnym spotkaniu z Dariuszem Rosiakiem zastanawiamy się, czy drzewa pochłaniają CO2 i czy w związku z tym sadzenie lasów może nas ochronić przed...
Ostatni tydzień obfitował w tematy kosmiczne. W dzisiejszym SOR #4 mówię o SpaceX, Amerykanach, Chińczykach, Księżycu i Marsie.
Odcinek powstał we współpracy z Kanałem Zero