Amerykanie chcą najpóźniej w 2024 roku ponownie stanąć na powierzchni Księżyca. Do 2033 roku chcą wylądować na Marsie. Czy to realne? I ważniejsze, czy to sensowne?
http://staging.naukatolubie.pl/app/uploads/2020/09/NTL-Ksiezyc.mp3
Odcinek powstał we współpracy z Kanałem Zero.
Czym jest PASIFIC? Wbrew pozorom, nie jest to ocean, a program stypendialny, prowadzony przez Polską Akademię Nauk. Dzięki niemu, swoje badania w Polsce prowadzą...
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak mierzyć wysokość szczytów? Albo skąd w ogóle wiadomo, że doszliśmy na sam wierzchołek góry, skoro często widoczność jest bardzo...